Stránky se upravují.


Připravujeme novou podobu stránek.Odvaha manažera


Odvaha Manažera

„Trocha odvahy je cennější než tuna opatrnosti.“

Theodore Roosevelt


Odvaha manažera je prvním krokem k Charisma firmy...


Bál jsem se ztráty respektu. V týmu se objevil člověk, jež mě v určitých ohledech předčil. Byl to buď nový člen přijatý s ohledem na personální potřeby. Nebo se tímto „ohrožením“ stal můj stávající kolega díky neustálému vzdělávání, které jsem mu dopřával.


Bál jsem se chyby. Má rozhodnutí byla velmi opatrná, alibistická a mnohdy natolik neurčitá, že jim tým vůbec nerozuměl. Práce se neposouvala, lidé dělali spíše práci pro práci. Já si sice zachovával pověst „nechybujícího“. Výsledky týmu se však neposouvaly, lidi rutinní a nikam nevedoucí práce nebavila a já musel stále řešit jejich motivaci.


Pak se chyba stejně objevila! Já hledal viníka. Jelikož jsem se sám chyby bál, ani jsem si nepřipustil svůj podíl na jejím vzniku. Přiznat jsem se nechtěl, jak bych vypadal…? Viníka jsem našel mezi členy týmu a náležitě ho potrestal. No jo, ale takový člověk přibrzdil svou kreativitu, utlumil inovační myšlení nebo odešel. Já pak musel řešit věci za něj a vše se mi ještě více zkomplikovalo.


Tým nefungoval, komunikace vázla, výkonnost klesala. Já měl strach si přiznat, že je to způsobeno mými postupy, a tak jsem hledal příčiny všude okolo sebe. Vydával jsem nařízení, vymýšlel jsem kontrolní nástroje, nastavoval sankce. Pokud to pomohlo, tak jen velice krátkodobě, aby se situace zanedlouho zhoršila ještě více. Tak nějak jsem to vnitřně věděl, ale co s tím dělat, jsem nevěděl.


Podle mého je to něco jako velet vojákům v první linii. Nejde o život ve smyslu přežít či nepřežít. Jde o kvalitu života lidí, které vedu a stejně tak kvalitu života mého. Lehko se to řekne, co? Jsem jenom člověk a mám své strachy… Jenže manažer nemá odpovědnost jen za sebe, lidé na něho spoléhají…


Pokud chci být manažerem, a to dobrým manažerem – tedy leaderem, můj první krok musí být o překonání strachu. Pochopil jsem, že dokážu-li udělat první krok, dokážu pak všechny další… …neznamená to, že nemám strach, ale vím, že se vyplatí ho překonávat.
Kontakt:


Martin Kunt

| admin | © 2016 | Designed by Roman Skalický